تبلیغات
GOD OF WAR - GOD OF WAR :ghost of sparta
افسانه ی کریتوس

 

برای بازی كردن god of war : ghost of sparta باید اگر ورژنتان پایین است در صوحات جانبی ورژن 5.50 GEN-D3 را كه جدید ترین ورژن است دانلود كنید و بعد بازی كنید .

سال انتشار: ۲۰۱۰

ژانر: اکشن

پلتفرم: پی اس پی – PSP

حجم: ۱٫۶GB

زبان: انگلیسی

ورژن های تست شده: A5.00 m33-6 – GEN-B 5.5 - ۵٫۵۰ Gen-D3

برای دانلود بازی برای psp روی (ادامه...) كلیك كنین .

گیم اسپات

(ادامه…)

 

پسورد: zobdeh.ir

منبع: www.zobdeh.ir

 

تولیدكننده: SCEA

ناشر:
Ready at Dawn

سبك: فانتزی، اكشن ماجراجویی‌

بستر:
PSP

برخی برای تعریف بسیاری چیزها از واژه حماسی استفاده می‌كنند، اما این كه بخواهیم یك بازی حماسی آن هم برای كنسول PSP نام ببریم، بهتر است خدای جنگ: روح اسپارتا «God Of War: Ghost of Sparta» را مثال بزنیم. این بازی اجازه نمی‌دهد محدودیت‌های سخت‌افزاری كنسول دستی پی اس پی باعث شود از صحنه‌های پرهیجان و باشكوهی كه در دیگر بازی‌های این سری دیده بودیم، كاسته شود. لوكیشن‌های افسانه‌ای بازی با جلوه‌های ویژه خیره‌كننده به طور مداوم تاكید می‌كنند این بازی از نظر هنری بسیار خوب طراحی شده است. روح اسپارتا از نظر فنی بازی قابل توجهی است كه تقریبا نمی‌توان آن را از سری پلی استیشن2 جدا كرد. اما متاسفانه چند مشكل كوچك، میان این بازی و كامل بودن فاصله می‌اندازد. وقتی نبرد شلوغ می‌شود، كراتوس را نمی‌توان در صفحه كوچك پی اس پی پیدا كرد و كنترل برخی حركات آنقدر دشوار است كه باعث ناراحتی اعصاب می‌شود. اما جدا از این چند مشكل، روح اسپارتا بازی شایسته دیگری در این سری است.

پیوند كراتوس و خانواده‌اش قالب اصلی بازی است كه سریال خدای جنگ را ادامه می‌دهد. در روح اسپارتا، هدف غایی كراتوس كشف سرنوشت برادرش است كه در دوران كودكی به اجبار از هم دور افتاده‌اند.

ماجرای روح اسپارتا در حقیقت از نظر داستانی میان بازی اول و دوم اتفاق می‌افتد و با مرور داستان قبلی و همچنین بیدار كردن حس انتقام كراتوس علیه ایزدان هیجان خوبی را در آدم ایجاد می‌كند. در این بازی متوجه خواهیم شد كه جدا از خشم واضح وی، شخصیت پیچیده‌تری دارد و در طول داستان باعث می‌شود كاملا درك كنیم چطور این تشنه به خون ایزدان، زمانی انسانی معمولی بوده كه دغدغه‌هایش از تعداد انگشتان یك دست تجاوز نمی‌كرده است.داستان با ضرباهنگ آهسته‌ای شروع می‌شود و به مرور آدم را به این ماجراجویی می‌كشاند، اما از آن مهم‌تر جلوه‌های ویژه خیره‌كننده و تحسین‌برانگیز بازی است. این بازی بسیار فوق‌العاده است.

دوربین با هوشمندی طراحی شده و فاصله میان نماهای بسته و پانوراماهای وسیع را به نرمی ‌طی می‌كند و در هر زاویه، جلوه‌های مخصوص به همان قاب را مشاهده خواهید كرد. همچنین از نظر فنی نیز بازی عالی است. صفحه كوچك پی اس پی پر از دشمنان ریز و درشت و جلوه‌های ویژه است، اما تعداد فریم‌ها حتی به اندازه یكی هم كاهش پیدا نمی‌كند و هنر طراحی كاراكترها به گونه‌ای است كه یافتن یك موجود تكراری در بازی به ندرت انجام می‌گیرد. متاسفانه به دلیل كوچكی صفحه، وجود نقطه مانند كراتوس در صحنه‌هایی كه باید با دشمنان نبرد كنید، قابل تشخیص نیست و این هزینه‌ای است كه باید برای این بازی فوق‌العاده پرداخت.نبردهای بی‌رحمانه بازی كه به نسخه كنسول آن گرایش بیشتری دارند، طوری طراحی شده‌اند كه در دنیای كنسول‌های دستی نیز همچنان قابل بازی باشند. زدن حركت‌های كمبو كه می‌تواند حدود 12 نفر را یكجا به كام مرگ بفرستد، به لطف طراحی خوب سیستم نبرد با دكمه‌های پی اس پی است. تركیب حملات جادویی باعث می‌شود در طول بازی، سلاح‌های بیشتـری را باز كنید، هر چند به اندازه نسخه كنسول تنوع در به كارگیری سلاح و جادو وجود ندارد، اما تعداد این ابزارها آنقدر هست كه بازی را از یكنواختی احتمالی در بیاورد. رویارویی با حملات قریب‌الوقوع سریع و مناسب است، اما دفع امواج مرگ‌آور كمی ‌دشوار است.

تركیب دوربین نمای دور و نمایشگر كوچك باعث می‌شود گاهی اوقات مقاومت در مقابل دشمنان كمی ‌دشوار شود. صرف‌نظر از این نقاط ضعف، كنترل بازی بسیار خوب طراحی شده و حقیقتا نبرد با دشمنان لذت‌آور است.میان غوغا در حمام خون و معماهای كاملا ذهنی، عضلات انگشتان را می‌توان برای چند دقیقه استراحت داد و موتور ذهن را روشن كرد. این اوقات استراحت كه با فكر ایجاد شده، همانند فیلم‌های اكشن معروف است كه بعد از چند دقیقه صحنه شلوغ و پرهیجان، چند دقیقه‌ای را نیز به ذهن و تفكر اختصاص می‌دهند تا مجددا بتوان یك صحنه شلوغ و پرنبرد را پذیرا بود. معماهای بازی معمولا مثل وظایفی می‌مانند كه در بازی‌های قبلی انجام شده بود، دوباره باید همانند خدای جنگ، زنجیرهای المپ هوشمند باشید و سگ‌ها را همانند كاری كه كراتوس در خدای جنگ3 می‌كرد، به اشیای مختلف پرت كنید. معماهای این بازی به طور مناسبی میان معماهای سردردآور و معماهای گلابی قرار گرفته‌اند و هم چالش برانگیزند و هم آنقدر دشوار نیستند كه از انجام ادامه بازی آدم را منصرف كنند.

نبرد با غولآخرها جایی است كه روح اسپارتا در آن لغزش دارد. در طول بازی با چندین هیولای عظیم‌الجثه روبه‌رو خواهید شد و كشتن آنها حقیقتا هیجان‌برانگیز است. اما نبرد با آنها به چند دلیل كاملا فراموش شدنی است. نخست این كه به طرز استثنایی‌ ساده است. كسی كه سرد و گرم خدای جنگ را چشیده باشد، می‌تواند چشم بسته با هر كدام از این غولآخرهای بازی دست و پنجه نرم كند. دوم این‌كه نبرد غولآخرها بسیار از بازی‌های قبلی وام گرفته است و هویتی مستقل ندارد. این موضوع را حتی می‌توان به بخش‌های دیگر بازی از جمله معماها، طراحی رابط بازی و نبردها تعمیم داد و تا انتهای بازی كه روح اسپارتا هیولای خودش می‌شود، این موضوع ادامه دارد. تمام مرحله آخر و بخصوص نبرد با غولآخر كاملا ایده نوینی است و خودش را از این بازی و دیگر بازی‌های این سری جدا می‌كند.بزرگ‌ترین مشكل این بازی این است كه تلاش كرده بازی‌های قبلی این سری را كپی كند و به همین دلیل هویت مستقلی ندارد. این باعث می‌شود گاهی از اوقات احساس دژاوو نیز در بازیكن تقویت شود و تمام حركات خود را از پیش نوشته شده بدانید. البته وقتی می‌گوییم این بازی بسیار شبیه بازی‌های بسیار موفق و فوق‌العاده قبلی است، قاعدتا از یك نقطه ضعف بزرگ صحبت نمی‌كنیم. این بازی نه تنها از نظر ظاهری فوق‌العاده است، بلكه بازی با آن نیز خیلی لذت‌بخش است.

ماجراجویی‌های كراتوس در این بازی بیش از 10ساعت به طول می‌انجامد و تا مدت‌ها سرگرم این بازی خواهید بود. روح اسپارتا زیبا و راضی‌كننده است و این قدرت را دارد كه تا لحظه آخر همه را به دنبال خود بكشاند.