تبلیغات
GOD OF WAR - خدای جنگ 1 و 2 برای ps3 !
افسانه ی کریتوس

god of warبین بازی‌های کله گنده‌ی سونی God of War یک سر و گردن از همه بالاتر است، به‌ طوریکه هر وقت خبر جدیدی از این بازی اساطیری می‌شود خیلی از طرفداران دوآتشه‌ی مایکروسافت و نینتندو هم گوش‌هایشان تیز می‌شود. تا انتشار God of War III چهار ماه باقی مانده است. ولی با عرضه‌ی God of War Collection این زمان طولانی را راحت‌تر می‌شود تحمل کرد.

God of War Collection

god of war

سبک
: اکشن و ماجراجویی

پلتفرم
: PS3

گروه مترجمان
: بزرگ سالان

امتیاز
: 91/100

تاریخ انتشار
: 17 نوامبر 2009

سازنده
: SCEA

عرضه کننده
: Blueprint GamesGod of War Collection چیز جدیدی ندارد و شامل دو قسمت قبلی GoW در یک دیسک روی PS3 است. این بدان معناست که دیگر لازم نیست PS3 شما MotionEngine داشته باشد و از بازی‌های PS2 پشتیبانی کند. اما نقطه عطف GoW Collection این است که هر دو بازی با کیفیت HD اجرا می‌شود.
اصل و اساس بازی همانی است که روی PS2 دیده‌اید؛ تکسچرها، مدل‌های سه بعدی و دموها دقیقا مشابه نسخه‌ی PS2 است. اما هرچه باشد PS3 خیلی قوی‌تر از کنسول 9 ساله سونی است و مثل آب خوردن بازی را اجرا می‌کند. به این ترتیب هیچ‌وقت سرعت حرکت فریم‌ها افت نمی‌کند.
زمان زیادی از انتشار GoW I و GoW II می‌گذرد و حرف جدیدی در مورد خود این بازی‌ها برای گفتن وجود ندارد. اما بازی کردن دوباره‌ی این دو عنوان قدیمی روی PS3 درست مثل روزهای اول کیف می‌دهد. GoW Collection حتی در قیاس با بازی‌های مدرن امروزی هم خوش آب و رنگ و دیدنی است.
اما نکته‌ای که پس از گذشت چند سال از عمر God of War توچشم می‌زند، دموها است. در GoW Collection
هر دو قسمت God of War روی PS2 پر از تصاویر ویدیویی پشت‌صحنه مثل مصاحبه‌ها یا مراحل ساخت بازی است. همه‌ی این پشت صحنه‌ها مستقیما وارد PS3 شده است. نمی‌توانید کلیپ‌های ویدیویی Gow I را عقب و جلو ببرید و متوقف کنید، چون این تصاویر داخل خود بازی هستند، نه یک کلیپ ویدیویی مستقل که بتوانید آن‌را کنترل کنید. اما این اشکال در GoW II برطرف شده و می‌توانید با مدیا پلیر PS3 مثل یک فیلم DVD این تصاویر ویدیویی را کنترل کنید.
God of War از آن بازی‌هایی است که هرکس با هر سلیقه‌ای یک‌بار در زندگی سر و کله اش به آن می‌افتد و باید آن را بازی کند. اما اگر تا به حال هیچ‌کدام از قسمت‌های God of War را بازی نکرده‌اید PS3 بخرید تا هم هر دو نسخه‌ی قبلی را در GoW Collection تمام کنید و هم چند ماه دیگر یکی از آن آدم‌های خوشبختی باشید که شانس بازی کردن God of War III را پیدا کرده‌اند. دو جور دمو داریم: یکی صحنه‌های سینمایی CG که دیدن آن‌ها خارج از خود بازی هم لذت‌بخش است؛ دیگری دموهایی که با موتور گرافیکی خود بازی طراحی شده است تا به گیم پلی نزدیک باشد. دموهای CG وضوح تصویر HD ندارند، اما هنوز دیدنی و خاطره‌انگیزند، ولی کیفیت پایین دموهای داخل بازی در مقایسه با گیم پلی HD کاملا واضح است.